Bakan Çavuşoğlu’ndan flaş açıklamalar

0
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile ortak basın toplantısı düzenledi. Alman milletvekillerinin İncirlik Üssü’nü ziyaret etme talepleri ile ilgili olarak Bakan Çavuşoğlu, “Şu an itibariyle İncirlik değil, Konya’daki NATO üssünü ziyaret mümkün” dedi.
Bakan Çavuşoğlu, “Bizim Brüksel’de de Sayın Cumhurbaşkanımızla Şansölye Merkel görüşmesinde de yaptığımız önerimiz, şu anda Konya NATO üssünü Alman

heyetinin ziyaret etmesidir. Bununla başlamakta fayda var. Bunları da, İncirlik dahil, biz hepsini bugün değerlendirdik. Şu an itibariyle İncirlik değil, Konya’daki NATO üssünü ziyaret mümkün. Daha önce de açıklamıştık, Konya’ya ziyaretin mümkün olduğunu ben bizzat açıklamıştım.” diye konuştu.

Bakan Çavuşoğlu : Mevcut tablodan üzüntü duyduk

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bazı müslüman ülkelerin Katar’la diplomatik ilişkilerini kesmesi ile ilgili olarak ise Bakan Çavuşoğlu, “Her şartta diyaloğun devam etmesi lazım ki var olan sorunlar barışçıl yoldan aşılsın. Mevcut tablodan üzüntü duyduk. Durumun normalleşmesi için de elimizden gelen her türlü desteği veririz” dedi.